Festivalis

2015 metais Vilniaus šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte įrengus didžiausią šiaurės rytų Europoje karilioną, kurį sudaro 61 varpas, surengti keli koncertai, sukėlę didžiulį sostinės gyventojų ir svečių susidomėjimą. Todėl 2017 metais organizuotas pirmasis Vilniaus kariliono festivalis, paįvairinęs kultūrinę miesto programą ir sutraukęs apie 5000 įvairaus amžiaus klausytojų.

2018 jis išaugo į tarptautinį renginį. Net septynis nemokamus koncertus surengė karilionieriai iš Japonijos, Belgijos, Ispanijos, Olandijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Jie karilionu grojo tiek kitų autorių, tiek savo kūrybos žinomus ir naujus kūrinius.

Kariliono muzika geriausiai girdima Dominikonų vienuolyno bažnyčios šventoriuje (Vasario 16-osios g. 11) arba atnaujintoje Lukiškių aikštėje, tad kviečiame patogiai įsitaisyti ir smagiai praleisti trečiadienio vakarus. O esant blogam orui koncertai bus įgarsinti pačioje bažnyčioje.

Trečiasis tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis vyko liepos 10 – rugpjūčio 7 dienomis 2019 metais. Tema – karilionas plius. Koncertuose karilionas skambejo su saksafonu, gitara, vokalu, armonika ir elektronika.

2020 metų pandeniame festivalyje įvyko penki pop muzikos vakarai nuo liepos 8 iki rugpjūčio 5 d. Vyko tiesioginė transliacija portale 15min.lt

2022 metų festivalyje pirmas koncertas karilionui keturioms rankoms. Kituose daug populiarios muzikos ir geros nuotaikos.

Vilniaus 700 kariliono festivalis 2023 tema – koncertais sveikiname Vilnių ir Lietuvą.

2024 festivalyje nauji karilionieriai iš JAV, Australijos, Prancūzijos ir Portugalijos. Papildome koncerte rugsėjo mėnesį bendras karilionieriaus Toru TAKAO ir menininko Jurgio PAULIUKO meninės instaliacijos projektas.